Home  Nieuws  Groot onderhoud aan Nieuwe Dolderseweg in Huis ter Heide en Den Dolder

Groot onderhoud aan Nieuwe Dolderseweg in Huis ter Heide en Den Dolder

Vandaag werd de verkeerscommissie door de gemeente op de hoogte gesteld van groot onderhoud aan Nieuwe Dolderseweg in Huis ter Heide en Den Dolder. Het gaat om het volgende:

Vanaf maandagochtend 19 september tot en met maandagochtend 3 oktober 2022 voert de Versluys Groep in opdracht van de provincie Utrecht werkzaamheden uit aan de Nieuwe Dolderseweg (N238) tussen Huis ter Heide en Den Dolder.

De werkzaamheden vinden plaats vanaf de kruising met de Amersfoortseweg (N237) tot en met de rotonde Hertenlaan en betreffen groot asfaltonderhoud om de weg in een goede en veilige conditie te houden.

Werkzaamheden
De werkzaamheden bestaan uit het schoonmaken van de berm, het vervangen van het bestaande asfalt en het aanbrengen van bermverharding. Vanaf de kruising met de Amersfoortseweg tot de kruising met de Van Ostadelaan krijgt de weg een aangepaste inrichting zodat de maximumsnelheid omlaag kan naar 50 km/uur. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd om de hinder te beperken. De fasering is aangegeven op een faseringskaartje.

Planning en verkeersmaatregelen
Vanaf vrijdagavond 23 september, 20:00 uur tot en met maandagochtend 3 oktober, 06:00 uur (fase 1):
De werkzaamheden bestaan uit frezen en asfalteren, aanbrengen bermverharding en bestrating en aanpassen verkeerslichten. De Nieuwe Dolderseweg is in deze periode geheel afgesloten vanaf de kruising met de Amersfoortseweg tot de rotonde Hertenlaan.
Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de A28 en de A27, zie omleidingskaartje.
Alle panden blijven bereikbaar, al dan niet met aanvullende maatregelen (werkvakvignet).
Fietsers en voetgangers kunnen de parallelweg aan beide zijden blijven gebruiken.
Bij calamiteiten worden de nood- en hulpdiensten via de parallelweg geleid.
Tijdens de werkzaamheden worden de bussen omgeleid via de N237 en Bilthoven.
De uitgang van Camp New Amsterdam aan de Nieuwe Dolderseweg is gesloten. De bereikbaarheid is geregeld met Camp New Amsterdam.

Vanaf vrijdagavond 30 september, 20:00 uur tot en met maandagochtend 3 oktober, 06.00 uur (fase 2):
De werkzaamheden bestaan uit frezen en asfalteren, aanbrengen bermverharding en bestrating. De Nieuwe Dolderseweg is in deze periode geheel afgesloten vanaf de kruising met de Amersfoortseweg tot en met de rotonde Hertenlaan.
Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de A28 en de A27, zie omleidingskaartje.
Alle panden blijven bereikbaar, al dan niet met aanvullende maatregelen (werkvakvignet).

Fietsers en voetgangers kunnen de parallelweg aan beide zijden blijven gebruiken maar worden via een omleiding om de rotonde heen geleid. Dit staat met borden aangegeven.
Bij calamiteiten worden de nood- en hulpdiensten via de parallelweg geleid.
Tijdens de werkzaamheden worden de bussen omgeleid via de N237 en Bilthoven.
De uitgang van Camp New Amsterdam aan de Nieuwe Dolderseweg is gesloten. De bereikbaarheid is geregeld met Camp New Amsterdam.

Slag om de arm
Bij alle wegwerkzaamheden kunnen onvoorziene omstandigheden roet in het eten gooien waardoor het werk moet worden uitgesteld naar een later moment. Bijvoorbeeld als het lange tijd hard achter elkaar regent. Asfalteren is dan niet verstandig omdat de kwaliteit van het resultaat onvoldoende zal zijn.

 Omleidingskaart

Faseringskaart